شرکت کارگزاری صبا تامین
021-42115000
Info@sababroker.com
به کارگزاری صبا تامین خوش آمدید.

آشنایی با معاملات آنلاین

معاملات برخط (آنلاین) چیست؟

معاملات آنلاین یا معاملات برخط (online Trading)، مجوز خرید و فروش سهام توسط سرمایه‌گذار (مشتری) به صورت آنلاین است. در این فرایند سرمایه‌گذار پس از دریافت مجوز فعالیت آنلاین از طرف کارگزاری، خود بطور مستقیم اقدام به خرید و فروش سهام از طریق صفحه معاملات آنلاین می نماید. در معاملات آنلاین  به راحتی و با دسترسی به اینترنت و حساب کاربری بدون مراجعه به کارگزاری صبا تأمین می‌توان خرید و فروش سهام را در لحظه به انجام رساند. سفارش‌ها بعد از ثبت در صفحه معاملات آنلاین توسط سرمایه‌گذار، به صورت مستقیم به هسته معاملات برای انجام معامله ارسال می‌گردد، لذا مسئولیت کلیه سفارشات ارسالی به عهده مشتری خواهد بود.

مزایای معاملات آنلاین

 1. دسترسی مستقیم به بازار و امکان ارائه و انجام دستورات خرید و فروش در هر زمان و مکان
 2. دریافت لحظه ای اطلاعات بازار
 3. افزایش سرعت معاملات از طریق حذف فرآیندهای فیزیکی و کاغذی سفارش
 4. حذف بسیاری از نارضایتی های عملکردی بین مشتری و کارگزار به دلیل انتقال عملیات به سمت خود مشتری
 5. سرمایه گذار مطمئن است که سفارش او دقیقاً در زمان مورد نظر مستقیما بدون واسطه وارد سامانه معاملات می شود.
 6. سرمایه گذاران می توانند اطلاعات صورت حساب خود را در لحظه مشاهده کنند.
 7. نقل و انتقال وجوه بدون نیاز به مراجعه است و در کسری از ثانیه انجام می شود.
 8. از آنجایی که مسئولیت ارسال سفارش با خود مشتریان است اختلافات احتمالی میان کارگزاری و مشتریان در خصوص زمان ورود سفارش حذف می شود.
 9. چون تمام کنترل های لازم قبل از ارسال سفارش به سامانه معاملات انجام می شود، ریسک انجام نشدن معامله در سامانه معاملات، بسیار کم می شود.
 10. تصمیم گیری خریدار و فروشنده متاثر از اطلاعات و تحلیل خود آنها خواهد بود.
 11. به کارگیری ابزارهای مدیریت ریسک آسان تر خواهد شد.
 12. سامانه معاملات بر خط به گونه ای است که با حداقل پهنای باند اینترتی، کار می کند. به همین دلیل از تمام نقاط کشور و دنیا می توان به این سامانه وصل شد و سفارش های خرید و فروش اوراق بهادار را در لحظه ارسال کرد.

نحوه افتتاح حساب و دریافت کد معاملات آنلاین

 • افتتاح حساب حضوری

به منظور افتتاح حساب و دریافت کد معاملات آنلاین به روش حضوری می‌بایست شما یک بار با در دست داشتن اصل شناسنامه، کارت ملی به شعب کارگزاری صباتأمین مراجعه نموده  و پس از تکمیل فرم‌های مربوطه (فرم احراز هویت، قرارداد آنلاین، قرارداد اینترنتی (آفلاین) و…) مجوز دریافت کلیه قراردادها را کسب نمایید.لازم به ذکر است، در هنگام ثبت نام از شما آزمونی گرفته خواهد شد تا میزان آشنایی شما با بازار سرمایه سنجیده شود. پس از کسب حد نصاب آزمون به شما نام کاربری و رمز عبور ورود به سامانه معاملات آنلاین داده خواهد شد.

 • افتتاح حساب از طریق سامانه صبا احراز

کارگزاری  صباتأمین به منظور سهولت و بهبود در ارائه خدمات به مشتریان و تسریع در زمینه صدور کد بورسی و کد معاملات آنلاین در خدمتی نو سامانه “صبا احراز” را معرفی می­‌نماید. علاقمندان به فعالیت در بازار سرمایه می­‌توانند فقط یکبار به سامانه صبا احراز مراجعه و با صرف چند دقیقه اطلاعات خود را تکمیل و ثبت نام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس  sbehraz.ir مراجعه نمایید.

کارگزاری حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از امضای قرارداد مربوطه، نام کاربری و رمز عبور مشتری برای استفاده از سامانه معاملات برخط (آنلاین) را صادر نموده و به‌صورت محرمانه، به شما تحویل می‌دهد.

پس از دریافت نام کاربری و رمز عبـور، مشتری می‌تواند به سامانه معاملات برخط کارگزاری به آدرس sabatamin.exirbroker.com مراجعه و خود، به‌صورت مستقیـم نسبت به خرید و فروش سهام اقدام نمایـد.

روش اینترنتی آفلاین

مشتری پس از امضای قرارداد الکترونیکی(آفلاین) نام کاربری و رمز عبور اینترنتی را از شرکت کارگزاری صبا تأمین در یافت می‌نماید،سپس به سایت کارگزاری به آدرس www.sabatamin.irbrokersite.ir مراجعه کرده و به‌صورت اینترنتی، سفارش خرید یا فروش خود را  در سامانه کارگزاری ثبت می‌کند. کارگزاری پس دریافت سفارش و انجام کنترل‌های لازم، سفارش را به اتاق معاملات اعلام کرده و سفارش در سامانه معاملات ثبت می­گردد. لازم به ذکر است معاملات آنلاین توسط سرمایه­گذار و بدون واسطه انجام خواهد شد و مشتری خود به صورت لحظه ­ای می­ تواند سفارش خود را ثبت، ویرایش و لغو نماید. ولی معاملات آفلاین بدلیل وجود واسطه در انجام معامله با تاخیر همراه خواهد بود.