Blog Hero
گزارش هفتگی بازار سرمایه منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/08

36 پنج شنبه 9 اردیبهشت 1400

گزارش هفتگی بازار سرمایه منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/08

شاخص کل بورس اوراق بهادار در معاملات روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ با ۰.۰۵% افزایش در محدوده ۱،۲۰۷،۷۰۲ واحد قرار گرفت، همچنین شاخص کل هم وزن نیز با ۰.۶% کاهش در کانال ۴۲۷،۲۵۴ واحد قرار گرفت. 
قفل شدن عمده سهم‌های بازار در صف‌های فروش، ضعف تقاضا و عدم وجود نقدینگی و نقد شوندگی در بازار از جمله مشکلات بازار سرمایه در هفته گذشته بود. 
اما خوشبختانه سهم‌های بنیادی بازار که گزارش‌های خوبی منتشر کردند با افزایش تقاضا رو‌به‌رو شدند و ارزندگی آنها باعث جلب توجه فعالین بازار شد. 
طی ۵ روز کاری گذشته نیز عدم حصول نتیجه مشخص در مذاکرات برجامی باعث شد تا در عمده بازارهای مالی شاهد رکود باشیم. با این حال انتشار برخی خبرها باعث شد تا دلار با روند کاهشی خود وارد کانال ۲۳ هزارتومان شود. از جمله اخبار سیاسی-اقتصادی موثر بر بازار سرمایه می‌توان به، افزایش قابل ملاحظه قیمت کامودیتی‌ها من جمله شمش، مس و .... ، شایعاتی مبنی بر اعلام نرخ تسعیر حداقل ۱۶ هزار تومانی برای بانک‌ها، افزایش ۷% تولید محصولات پتروشیمی در فروردین نسبت به مدت مشابه سال قبل، تمایل بن سلمان به توافق با ایران و بررسی موضوع تبادل زندانیان با آمریکا اشاره کرد. 

جزئیات کامل این گزارش را در فایل پیوست مطالعه نمایید:

نظرات

نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

تماس با ما

آدرس : میدان آرژانتین ، خیابان احمد قصیر(بخارست) ، خیابان ششم ،پلاک34
شماره تماس : 02142115000
ایمیل : info@sababroker.ir