آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری مطمئن

یکی از مهم‌ترین روش‌های مدیریت دارایی‌ها در بورس، استفاده از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. صندوق های سرمایه گذاری با جمع آوری و تجمیع سرمایه موحود نزد اشخاص ، اقدام به سرمایه گذاری در اوراق بهادار می نمایند مریت این صندوق ها برای سسرمایه گذاران ، واگذاری مدیریت وجوه خود یه افراد متخصص و کسب حداکثر بازدهی است.شرکت کارگزاری صباتامین، با برخورداری از متخصصان مجرب در حوزه سرمایه‌گذاری، امکان ارائه خدمات راهنمایی، مدیریت پرتفوی اشخاص حقوقی و همچنین پذیرش سرمایه در انواع صندوق‌های تحت مدیریت خود را داراست. در حال حاضر تعداد ۴ صندوق تحت مدیریت کارگزاری صباتامین می باشد که ارزش دارایی آنها بیش از ۷ هزار میلیارد تومان می باشد .

صندوق های سرمایه گذاری صبا

صندوق سرمایه گزاری مشترک صبا

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با جمع‌آوری و تجمیع سرمایه موجود نزد اشخاص، اقدام به سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار می‌نمایند. مزیت این صندوق‌ها برای سرمایه‌گذاران، واگذاری مدیریت وجوه خود به افراد متخصص و کسب حداکثر بازدهی است. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک صبا در سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس سرمایه‌گذاری می‌نماید. این صندوق پرداخت سود ندارد و سود یا زیان اشخاص از محل اختلاف قیمت خرید و فروش واحدهای صندوق حاصل می‌شود. سرمایه‌گذاری در این صندوق به اشخاص با ریسک‌پذیری بالا و با دید سرمایه‌گذاری بلندمدت توصیه می‌گردد.

سامانه صندوق سرمایه گذاری مشترک صبا

صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون

صندوق سرمایه‌گذاری توسعه تعاون صبا؛ از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت بوده که اکثر دارایی خود را در اوراق مشارکت، صکوک، اسناد خزانه اسلامی و سپرده بانکی سرمایه‌گذاری نموده است. با تشخیص مدیران سرمایه‌گذاری صندوق و در شرایطی که کسب بازدهی در بورس با ریسک کم امکان‌پذیر باشد، بخشی از وجوه به خرید سهام اختصاص می‌باید تا بیشترین بازدهی ممکن برای سرمایه‌گذاران حاصل گردد. سود این صندوق به صورت ماهانه به حساب دارندگان واحدها واریز می‌شود.

سامانه صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون

صندوق بازارگردانی صبا گستر نفت و گاز تامین

صندوق اختصاصی بازارگردانی به جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران و اختصاص آن‌ها به خرید انواع اوراق بهادار به منظور انجام تعهدات بازارگردانی اوراق بهادار، بهره‌گیری از صرفه‌جویی‌های ناشی از مقیاس و تأمین منافع سرمایه‌گذاران می‌‌پردازد در حال حاضر صندوق بازارگردانی صباگستر نفت و گاز تامین با استفاده از سامانه‌ الگوریتم بازارگردانی ۱۵ نماد بورسی و فرابورسی را بر عهده دارد.

سامانه صندوق بازگردانی صباگستر نفت و گاز تامین

صندوق سرمایه گزاری ETF اندیشه ورزان صبا

صندوق‌های قابل معامله (ETF) با درآمد ثابت، از لحاظ زمینه کاری مانند صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال هستند، ولی مشابه یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه ی عرضه و تقاضا مشخص می شود. بعبارت دیگر تفاوت اصلی ساختار ETF ها با صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجود، ایجاد نقدشوندگی با بهره‌گیری از پتانسیل بازار سهام است. در ETF ها رکن ضامن نقدشوندگی حذف شده‌ و رکن جدیدی به عنوان بازارگردان، زمینه نقدشوندگی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری ETF را در بورس یا فرابورس فراهم می‌نماید. صندوق اندیشه ورزان صباتامین با نماد اَوصتا در بازار فرابورس ایران در حال معامله می‌باشد

سامانه صندوق سرمایه گذاری ETF اندیشه ورزان صباتامین